Kayıt Ol

Giriş

Şifremi Kaybettim

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

soru ekleme

Giriş

Kayıt Ol

Üye olarak dilediğiniz zaman soru sorabilir, sorulmuş sorulara yanıtlar vererek başkalarına yardımcı olabilirsiniz. Eğer sizde sağlık çalışanıysanız üye olduktan sonra bizimle iletişime geçmeyi unutmayın.

Miyop

Miyop, yakınınızdaki nesneleri net olarak görebildiğiniz ancak uzaktaki nesneleri bulanık olarak gördüğünüz veya görmekte zorlandığınız yaygın bir göz hastalığıdır. Miyopda göz kürenizin şekli değişir ve ışık ışınları retina yerine retinanın önünde odaklanır. Miyopluk yavaş yavaş veya hızla gelişebilir, genellikle çocukluk ve ergenlik döneminde kötüleşir. Miyopluk ailesel seyretme eğilimindedir. Temel bir göz muayenesi ...

Devamını oku

Gözlerde Arpacık (Hordeolum)

Göz kapaklarındaki içi iltihapla dolu, sivilce veya çıban benzeri yumrular olarak görünen arpacık hastalığı hakkında detaylı bilgiler: 1. Göz kapaklarında Arpacık nedir? Hordeolum nedir? Arpacık (hordeolum), göz kapağının kenarına yakın, çıban veya sivilce gibi görülebilecek kırmızı, ağrılı bir topaktır. Göz kapağındaki yağ bezlerinde iltihap gelişmesiyle oluşur.

Devamını oku

Göz Kapağı İltihabı(Blefarit), Gözlerde Çapaklanma

Gözlerde çapaklanma ve kızarıklık ile seyreden tıbbi adı adı blefarit olan göz kapaklarının iltihaplanması hakkında detaylı bilgiler: 1. Göz Kapağı İltihabı nedir? Blefarit nedir? Göz kapaklarının iltihaplanmasına blefarit denir. Blefarit genellikle her iki göz kapağında kipriklerin büyüdüğü yerleri ve göz kapaklarının bir kısmını etkiler. Gözlerde -özellikle sabah uyandığınızda- çapaklanma görülür.

Devamını oku