Anasayfa
Anasayfa
Asistan
Asistan
Keşfet
Ara
Ara
Menu
Menü
ÇocukÇocuk
ErkekErkek
GebelikGebelik
KadınKadın
Beslenme ve DiyetBeslenme
Spor ve EgzersizSpor
UykuUyku
Soğuk AlgınlığıSoğuk Algınlığı
Mental SağlıkMental Sağlık
Sağlıklı SaçlarSağlıklı Saçlar
Cinsel SağlıkCinsel Sağlık
Cilt ve GüzellikCilt ve Güzellik

Hipermetrop nasıl düzeltilir?

Hipermetrop, uzaktaki nesneleri görebildiğiniz ancak yakınınızdaki nesneleri bulanık gördüğünüz bir göz kırıcılık kusurudur. Hipermetrop dereceniz arttıkça yakınınızdaki cisimleri görmekte zorlanırsınız. Yakınlardaki nesneleri görmekte zorlanıyorsanız bazı basit yaşam değişiklikleriyle yakını daha iyi görebilirsiniz.

doktor muayene - göz muayenesi - çocuk - hekimimyanimda

Şu anda hipermetropu önleyemezsiniz. Ancak, aşağıdaki ipuçlarını izleyerek gözlerinizi ve vizyonunuzu korumaya yardımcı olabilirsiniz:

  1. Düzenli göz kontrolleri yaptırın! İyi görüyor olsanız bile bunu düzenli göz kontrolleri yaptırın.
  2. Kronik hastalıklarınızı takip edin! Diyabet ve yüksek tansiyon gibi bazı kronik durumlar, uygun tedavi alamazsanız gözlerinizi ve görüşünüzü etkileyebilir.
  3. Gözlerinizi güneşten koruyun! Ultraviyole (UV) ışınları engelleyen güneş gözlüğü kullanın.
  4. Göz yaralanmalarını önleyin! Spor yapmak, çimleri biçmek, boya yapmak veya toksik dumanlı diğer ürünleri kullanmak gibi bazı şeyleri yaparken koruyucu gözlük takın.
  5. Sağlıklı beslenin! Çok yapraklı yeşillikler, diğer sebzeler ve meyveler yemeye çalışın. Ayrıca araştırmalar, ton balığı ve somon gibi omega-3 yağ asitlerinden zengin besinlerle beslenmenin göz sağlığına iyi geldiğini gösteriyor.
  6. Sigaradan uzak durun! Sigara içmek vücudunuzun geri kalanı için iyi olmadığı gibi, göz sağlığınızı da olumsuz yönde etkileyebilir.
  7. Kontakt lens veya gözlük numaranızın doğru olduğuna emin olun! Göz derecesinin yanlış ölçülmesi veya başka sebeplerle yanlış dereceli gözlük veya kontak lens kullanmak hipermetrop rahatsızlığınızın artmasına neden olabilir, göz dereceniz büyüyebilir.
  8. Daha iyi aydınlatma kullanın! Daha fazla ışık görüşünüzü arttıracaktır.
  9. Gözlerinizi dinlendirin! Bilgisayarınızdan veya okuma eylemi dahil yakından bakarak yaptığınız işlere molalar verin. Her 20 dakika bir 20 saniye başınızı çevirin ve (mümkünse en az 6 metre) uzağa bakın.
hy

mobil uygulamayı indir

kapat
Kapat

YORUM YAP

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.