Bebeklere calpol 6 plus verilir mi?

Bebeklere calpol 6 plus verilir mi? sorusunun cevabı “calpol 6 plus şurup 6 kg ve üzeri bebeklere verilebilir” şeklindedir.

Calpol 6 Plus ateş düşürücü şurup tıpkı pembe kutulu calpol şurup gibi parasetamol içerir. Parasetamol en güvenilir ilaç etkin maddelerinden biridir. Ateş düşürürür ve ağrı keser.

Uyarı! Calpol 6 plus az hacimde çok ilaç içerir. İsmindeki plus bunu anlatır. 6 rakamı ise 6 yaş üzeri kullanım için kolay kullanılacak şekilde üretilmiş olduğunu. Muhtemelen 6 yaşındaki bir çocuğa yaklaşık 1 ölçek calpol 6 plus şurup vermeniz yeterli olacaktır.

Ancak calpol 6 plus’ı bebeklere vermek istiyorsanız kiloya göre doz hesaplamasını doğru yapmalısınız. Eskiden çok zor olan bu doz hesabı artık çok kolay. Çocuğunuzun kilosuna göre ateş düşürücü şurup dozu hesaplamak için aşağıdaki butonu kullanın.

Sorumluluk Reddi

İçerik bilgi amaçlıdır. Bu içerik doktorunuzun, eczacınızın veya ilaçların kutusundan çıkan prospektusun yerine geçmez. İlaçlarınızı doktorunuzun önerdiği şekilde kullanın. Ek bilgi. Konu hakkında tüm yorum ve sorularınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Dr. Abdulkadir Polat
Merhabalar, ben Abdulkadir Polat. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi mezunuyum ve İstanbul'da Aile Hekimliği yapıyorum. İnternet hayatımızın vazgeçilmez bir parçası, tıpkı sağlığımız gibi. Güvenilir sağlık bilgilerine en hızlı şekilde ulaşmanız için çalışıyorum. Sağlıklı bilgi, sağlıklı Sen!

İLGİLİ

GÜNCELLENDİ

Hipotiroidizm Nedir? Belirtileri Nelerdir?

Hipotiroidizm, tiroid hormonun yetersizliğini ifade eder. Hipotiroidizm rahatsızlığının bebeklerde, çocuklarda, ergenlerde ve yetişkinlerde belirtileri nelerdir? Hipotiroidizm Nedir? Hipo=düşük anlamına gelir ve hipotiroidizm tiroid bezinin yeteri kadar...

Hipotiroidi Risk Faktörleri

Hipotiroidi rahatsızlığının görülme riskini arttıran faktörler nelerdir? Hipotiroidi görülme riski kimlerde fazladır? Hipotiroidi gelişme riskini arttıran durumlar nelerdir? Herkes hipotiroidi hastası olabilsede aşağıdaki durumlarda hipotiroidi...

Hipotiroidi Nedenleri | Hipotiroidi Neden Olur?

Hipotiroidi neden olur ve nedenleri nelerdir? Hipotiroidi, boynun ön tarafında bulunan tiroit bezinin az çalışması ve yeteri kadar tiroid hormonu üretememesi nedeniyle olur. Tiroid...

Alerji, Nezle, Grip ve Koronavirüs Belirtileri Karşılaştırma Tablosu

Alerji, nezle, grip ve koronavirüs belirtileri karşılaştırma tablosu nezle, grip ve alerji ayrımı konusunda fikir verir. Belirti ve BulgularAlerjiNezleGripKoronavirüsBelirtilerin BaşlangıcıAniKademeliBeklenmedikAniBurun AkıntısıSık-BazenBazenHapşırıkSıkSıkBazen-Burun TıkanıklığıSıkSıkBazen-Gözlerde SulanmaSık---Ateş-NadirenSıkSıkYorgunlukBazenBazenSıkSıkSolunum ZorluğuBazen--ŞiddetliKuru ÖksürükBazen-SıkSıkÖksürükBazen-BazenSıkAğrı-NadirenSıkBazenBoğaz...

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz