Evimde Nasıl Spor Yapabilirim?

Bütün dünya COVID-19 pandemisi ile mücadele etmek için evine kapanmış durumda. Pandemiyi önlemek için, #EvdeKal'arak üzerinize düşeni yaptığınız için teşekkür ederiz. Peki, sağlıklı, güçlü ve fit kalmak için evde nasıl spor yapabiliriz?

24 Mar 2020 — Son güncelleme:
Paylaş:
Evimde Nasıl Spor Yapabilirim - HekimimYanimda.com

#EvdeKal‘arak spor yapmak için ihtiyacınız olan iki şey, mobil uygulama ve iyi havalandırılmış ev. Hadi başlayalım 🙂

Hem fiziksel hem de ruhsal olarak dinç olmak için evde spor yapma önerilerimiz şöyle:

1. Adidas Training by Runtastic

Adidas Training by Runtastic

Adidas Training by Runtastic COVID-19 pandemisi nedeniyle insanların evde spor yapma ihtiyaçlarını gördü ve 23 Mart 2020 itibariyle 90 gün boyunca 260’dan fazla evde spor yapma videosu ve eğitim planlarını ücretsiz sunuyor.

Bu uygulama uzun zamandır Runtastic ismiyle uygulama mağazalarında vardı. Daha sonra Adidas tarafından satın alındı. Şimdi Adidas yatırımıyla eli daha güçlü ve daha profesyonel. 90 gün sonra ücret istenir mi emin değilim. Açıkçası marka reklamı için iyi bir argüman olacağından ücretsiz kalmaya devam edeceğini düşünüyorum.

Uygulamaya giriş yaptığınız anda sizden beklentinizi ölçerek size uygun programlar sunuyor. Fit ol, Sağlıklı kal, Kilo verme, Kas geliştir gibi seçenekler arasından istediğinizi seçtikten sonra Antrenman derecenizin hangi zorluk derecesinde olmasını tercih ettiğinizi soruyor. Çok kolay ile zor arasından tercih yapıyorsunuz. Kişisel taleplerinizi mobil uygulamaya girdikten sonra size uygun antrenman önerilerine başlıyorsunuz.

 • Çalışma günlüğü
 • Mesafe takibi
 • Aktivite raporları sunması
 • Kalp hızı ekranlarıyla uyumluluğu
 • Kaç kalori yaktığınızı göstermesi
 • Tempo ölçmesi
 • Rotaları desteklemsi

gibi avantajlara sahiptir.

Adidas Training by Runtastic mobil uygulamasını indirmak için:

Apple Store: https://apps.apple.com/tr/app/adidas-training-by-runtastic/id1035263816?l=tr

Google Play Store: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.runtastic.android.results.lite&gl=TR

2. Nike Training Club: Antrenman ve Fitness Planı

Nike Training Club: Antrenman ve Fitness Planı
Nike Training Club: Antrenman ve Fitness Planı

Nike Training Club: Antrenman ve Fitness Planı, daha uzun zamandır Nike tarafından geliştiriliyor. İyi haber tamamen ücretsiz olması ve muhtemelen ücretsiz olarak kullanılmaya devam edilecek olmasıdır. Açıkçası bende Nike Training Club kullanıyorum ve öneriyorum.

Uygulamaya giriş yaptığınızda, tıpkı Adidas Training by Runtastic gibi sizi tanımak için sorular soruyor. Sonrasında size antrenman önerilerinde bulunuyor.

 • Ücretsizdir
 • Hesabınızın bulut ile senkronize olması
 • Antrenörlük özelliği olması
 • Eğitici videolar içermesi

gibi avantajları vardır.

Nike Training Club: Antrenman ve Fitness Planı mobil uygulamasını indirmak için:

Apple Store: https://apps.apple.com/tr/app/adidas-training-by-runtastic/id1035263816?l=tr

Google Play Store: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nike.ntc&gl=TR

Son olarak:

Bu iki uygulamayı çok profesyonel olmaları ve ücretsiz olmaları nedeniyle özellikle paylaştık. Elbette çok fazla antrenman uygulaması var ve dilediğinizi tercih edebilirsiniz. Hatta kendi önerilerinizi aşağıya yorum olarak yazabilirsiniz.

Evde spor yapmak için ihtiyacınızı karşılayabilecek iki profesyonel spor uygulamasını kısaca anlattıktan sonra şu notu düşmekte fayda var!

Hafif hastalık belirtilerin varsa, hastalığının şiddetli olmadığını düşünüyorsan veya erteleyebiliyorsan sağlık kuruluşuna gitme! Gerektiğinde elbette hastaneye gidersin. Önce alternatif çözümleri değerlendir. #EvdeKal #Corona