Babam 72 yasinda prostat tedavisi görüyor ayda bir kan tahlillerine …

Soru

Babam 72 yasinda prostat tedavisi görüyor ayda bir kan tahlillerine bakılıp ilac ayarlamasi yapılıyor 3 aydir bu böyle devam ediyor 22 mart ta kontrolü var ilaclari aile hekimine yazdirip devam etsek olurmu

Cevaplandı 0
Hamide Ögeç 3 ay 1 Cevap 687 görüntüleme Seviye 1 0

Cevap ( 1 )

  1. 1) Eğer prostat tedavisi için hastaneden çıkarılmış bir raporunuz var ise o rapor ile 30 Haziran 2020’ye kadar raporlu ilaçlarınızı doktor reçetesi olmadan doğrudan eczaneden alabilirsiniz.

    2.a) Eğer prostat tedavisi için hastaneden çıkarılmış bir raporunuz yok ise, hastanın durumu stabil ve son zamanlarda farklı bir şikayeti başlamadıysa ilaçlarını değiştirmeden kullanmaya devam etmeyi tercih edebilirsiniz. Böylece corona riskinden korunmuş olursunuz. Evet, belki ilaçların doz ayarlaması gerekebilir ancak doz ayarlamasından daha ölümcül olan corona enfeksiyonundan korunmak için evde aynı şekilde ilaçlarınızı kullanmaya devam etmeyi tercih edebilirsiniz.

    2.b) Eğer prostat tedavisi için hastaneden çıkarılmış bir raporunuz yok ise, ancak hastanın durumu stabil değilse doktora gitme ihtiyacı duyuyorsa o zaman hastaneye gidebilirsiniz.

    3) Sunduğumuz seçenekler sizin için tatmin edici olmadıysa, babanızın ek hastalıkları ya da prostatıyla ilgili tahlil sonuçları babanızın kayıtlı olduğu aile hekimince e-nabız üzerinden görüntülenebiliyor. Babanız evde kalsın. Siz babanızın aile hekimine giderek ona önerisini sorun. Gerekli görülürsa babanızın sağlık kuruluşuna götürülmesi doktorunuz tarafından istenir.

    En iyi cevap

Cevap bırak