Eşimin tansiyonu 16-9 çıkıyor tansiyon hapı limon ve nar kullandı …

Soru

Eşimin tansiyonu 16-9 çıkıyor tansiyon hapı limon ve nar kullandı fakatt düşmedi aile hekimine getirdim normal dedi ne yapmam lazım

Cevaplandı 0
Bayram Akgün 3 ay 1 Cevap 679 görüntüleme Seviye 1 0

Cevap ( 1 )

 1. Tansiyon kan basıncıdır. Yüksek tansiyon kan basıncının arttığını gösterir.

  Tansiyon, hastalık anında yükselebildiği gibi heyecan ve spor gibi durumlarda da yükselebilir. Örneğin köpeğin havladığını farkedip 200 metre koşan birinde tansiyon oldukça yüksek çıkar. Bu nedenle tansiyon ölçümü, hasta dinlenirken ve heyecan ya da stress durumu yokken yapılmalıdır. Korku, heyecan, stres, hareket esnasında kan basıncı artar ve tansiyon yüksek çıkar.

  İstirahat esnasında kan basıncının 140/90 üzerinde çıkması yüksek tansiyondur. Bir kişiye yüksek tansiyon hastası denebilmesi için tansiyonunun, farklı zamanlarda ve istirahat halindeyken ölçülüp tansiyonunun yüksek bulunması gerekir.

  Tansiyonu düşürmek için evet limon işe yarayabilir. Dil altı hapı verilebilir.

  Yüksek tansiyonu kontrol altında tutmak için doktorunuzun reçete ettiği ilaçları düzenli olarak kullanmak dışında tuzsuz beslenmek gerekir ve düzenli spor yapmak gerekir.

  BAKINIZ:

  Hipertansiyon tedavisinde uygulanabilen ilaç dışı yöntemler nelerdir?: https://hekimimyanimda.com/ic-hastaliklari/hipertansiyon/#6nbspHipertansiyon_tedavisinde_uygulanabilen_ilac_disi_yontemler_nelerdir

  Hipertansiyonda beslenme: https://hekimimyanimda.com/ic-hastaliklari/hipertansiyon/#8nbspHipertansiyonda_beslenme

  Hipertansiyon ve egzersiz: https://hekimimyanimda.com/ic-hastaliklari/hipertansiyon/#11nbspHipertansiyon_ve_egzersiz

  En iyi cevap

Cevap bırak