Hocam birde bu virüsün pik seviyeye ulaşması ve sonra atlatılması …

Soru

Hocam birde bu virüsün pik seviyeye ulaşması ve sonra atlatılması konuşuluyor . Bu pik seviye durumu nedir tam olarak ? Herkese bulaşması virüsten tamamen kurtulmamız yolundaki bir aşama mı?

Cevaplandı 0
Meryem Demirci 2 ay 3 Cevaplar 672 görüntüleme Seviye 1 0

Cevaplar ( 3 )

 1. Zaman ayırıp cevapladığınız için teşekkür ederim. Sağlıklı kalın iyi günler dilerim.

 2. COVID-19 gibi bir virüs topluma yayıldığında bazıları bu virüsten etkilenmez. Vücudu virüse karşı savaşan antikorlar üretir. Bazıları ise tedavi görse dahi vefat eder. Bazılarıysa tedavi görür ve iyileşir.

  COVID-19 gibi bir virüs bütün topluma bulaştıktan sonra artık daha fazla bulaşacağı yeni insan kalmamıştır. (Ancak dünyaya yeni gelen bebeklere sıfırdan bulaşır.)

  Herkes virüsle bir şekilde karşılaşmıştır ve herkesin bağışıklık sisteminin hafızasında bu virüsle nasıl mücadele edebileceğine dair bilgiler vardır. İşte bu pik noktasında virüs pandemi gibi bir risk olmaktan çıkar. Zaten bulaşabileceği her yere bulaşmıştır. İnsanlar ise korunmak için neler yapacağını öğrenmiştir.

  Pik noktası özetle bunu tarif eder. Ancak şu varki virüsler sık sık mutasyon geçirir. Virüs mutasyon geçirir ve daha da güçlenirse pik noktasından bahsedilemez. Yeni virüs yeniden herkes için risk demektir.

  Zaten yeni tehdit olan COVID-19 türüdür. Koronavirüsler bir virüs ailesidir ve eskiden beri basit bir grip tehdidiydi. Ta ki yarasalarda yaşayan bir türü insanlara bulaşana kadar.

  COVID-19: https://hekimimyanimda.com/enfeksiyon-hastaliklari/corona-virus-hastaligi-2019-covid-19/
  Corona Virüs için Hazırlık: Yapılması ve Yapılmaması Gerekenler: https://hekimimyanimda.com/enfeksiyon-hastaliklari/corona-virus-icin-hazirlik-yapilmasi-ve-yapilmamasi-gerekenler/

  En iyi cevap

Cevap bırak