Kayıt Ol

Giriş

Şifremi Kaybettim

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

soru ekleme

Giriş

Kayıt Ol

Üye olarak dilediğiniz zaman soru sorabilir, sorulmuş sorulara yanıtlar vererek başkalarına yardımcı olabilirsiniz. Eğer sizde sağlık çalışanıysanız üye olduktan sonra bizimle iletişime geçmeyi unutmayın.

Penis büyütme yöntemleri gerçekten işe yarıyor mu?

Penis büyütme yöntemleri gerçekten işe yarıyor mu?

Penisinizin küçük olduğuna ikna olduysanız (ki muhtemelen değildir), nasıl ölçeceğinizi bulmak için interneti kullanmak kesinlikle daha iyi hissetmenize yardımcı olmaz ancak penis büyütmek için gelecek vaat eden birçok yöntem ve ürün bulacağınızdan emin olabilirsiniz. Bu vaatler gerçek olamayacak kadar iyi mi?

Tıbbi olarak, insan penisinin uzunluğu ve genişliğinde değişiklikler yapmak mümkündür.

Doktorlar penisi pelvise sabitleyen bağları keserek penisi cerrahi olarak uzatabilir; ama bu sadece daha uzun ancak gevşek penisler oluşmasına neden olur. Ereksiyon halindeki penisin kararsız ve temelleri sarsılmış görüntüsü dışında pek bir faydası olmaz.

Cerrahi dışı bir yöntem olarak, penisinizi, aylarca günde birkaç saat olacak şekilde gerdirebilirsiniz. Dişlerdeki diş tellerinin dişlerinizi aylar içerisinde yeniden şekillendirdiği gibi siz de penisinizi 1-1,5 cm kadar uzatabilirsiniz.

Penisi kalınlaştırmak için penisin kenarlarına cerrahi implantlar veya “greftler (bir yerden alınıp başka bir yere yerleştirilmesi istenilen doku)” dikilebilir veya çapını artırmak için cildin altına yerleştirilmiş yağ, silikon veya kas greftleri kullanılabilir. Bunlar işe yarayabilir ancak penisin garip görünmesine, neredeyse “hamur gibi yumuşacık” olmasına neden olabilir. Deride erezyonlar(dokunun yer yer erimesi) oluşabilir. Cerrahi implantlar enfeksiyon kapabilir. Eğer erezyon veya enfeksiyon görülürse penisin görüntüsü eski halinden çok daha kötü hale gelebilir ve kötü görüntü kalıcı olabilir.

Penis büyütme yöntemlerinden memnun kalmak ne kadar mümkün?

Peki senin için neyin doğru olduğunu nereden biliyorsun? Güvenli olan ne? Etkili olan nedir? Dürüst olmak gerekirse, bilemezsin. Bunun nedeni, estetik cerrahide olduğu gibi, penis işlemlerinin kişisel arzuları yerine getirmeye çalışması ve evrensel olarak anlaşılan bir sorunu çözmemesidir. Bu nedenle, bireysel penis büyütme yöntemleri hakkında yeterince yayınlanmış veri yoktur.

Bu nedenle, penis büyütmek için kullanılan 21 cerrahi ve cerrahi olmayan işlemin 17 çalışmasının sonuçlarını inceleyen, yakın zamanda yayınlanmış bir makaleyi görmek ferahlatıcıydı. Çıkarımlar:

  • Penis büyütme operasyonu geçirmiş 1192 sağlıklı erkek değerlendirilmiştir.
  • Erkeklerin büyük çoğunluğu penis büyütme yöntemlerinden önce normal büyüklükte bir penise sahipti.
  • Cerrahi işlemler arasında ligament eksizyonu (uzatma), yağ grefti (penis çevresine), flep (penis çevresine) ve penis sökme bulunmaktadır.
  • Cerrahi olmayan yöntemler arasında, penis uzatıcıları penisi uzatmış ancak 2 cm den daha az bir uzunluk artışı olmuş
  • Penise enjekte edilen maddeler ile uygulanan penis büyütme yöntemlerinde penis kalınlığı artmıştır ancak önemli sağlık sorunlarını da beraberinde getirmiştir.
  • Tedavi edilen erkekler arasında ortalama memnuniyet oranı sadece %20 idi!
  • Herhangi bir penis büyütme töntemini uygulamadan önce hastalara penis büyüklüğü hakkında danışma ve eğitim verildiğinde, eğitimli hastaların daha büyük oranda penis büyütme yöntemlerini reddettiği görülmüştür.

Penis büyütme söz konusu olduğunda,öncelikle dikkatli olun! Zaten sahip olduğunuz ve satın aldığınız şey hakkında gerçekten beklentileriniz var. Penis büyütme yöntemlerini uygulayan erkeklerin çoğunun tamamen tatmin olmadığının farkına varın. Nelerin ne sıklıkta yanlış gidebileceğini hesaba katın. Ve unutmayın! Çoğu durumda beceriler büyüklükten daha önemlidir. Diğer bir ifade ile:

Marifet boyutunda değil, işlevinde!


Kaynak: https://blogs.webmd.com/mens-health/20190606/do-penis-enlargement-methods-really-work

Hakkında: Dr.Abdulkadir PolatVerifiedSeviye 6

Merhabalar, ben Abdulkadir Polat. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi mezunuyum ve İstanbul'da Aile Hekimliği yapıyorum. Değerli dostlar biriktirebilmek ve güzel projeleri hayata geçirebilmek ümidiyle ? Sağlıcakla..

Beni Takip Et

Bu konu hakkında soru sor

Güvenlik Kodu Captcha güncellemek için resime tıkla